Najlepsze na rozstępy - usuwanie rozstępów to nie problem

Najlepsze na rozstępy - usuwanie rozstępów to nie problem

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Jaki krem zadziała najlepiej na rozstępy po ciąży?

Rozstępy to bardzo często ciążowa pamiątka. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ właśnie w okresie ciąży kobiety najszybciej przybierają na wadze, a ich skóra zostaje poddana gwałtownemu rozciąganiu się. A ponieważ same rozstępy wyglądają mało estetycznie, panie zastanawiają się, czy istnieje taki kosmetyk, który skutecznie rozprawi się z tymi nieestetycznymi prążkami. Zatem, jeśli taki istnieje, który krem na rozstępy po ciąży okaże się najlepszy?

Kremy na rozstępy a asortyment drogerii

Ponieważ rozstępy to coraz powszechniejsza przypadłość, rynek kosmetyczny - niczym echo -odpowiada na potrzeby każdego. Co jakiś czas pojawiają się na półkach sklepowych coraz to nowsze specyfiki, gwarantujące wysoką skuteczność. Czy aby tak jest na pewno? Czy wszystkie kremy na rozstępy dają jednakowe efekty? Gdyby tak było, każdy miałby skórę gładką i nie przejmowałby się nieestetycznymi prążkami. Tymczasem nie każdemu udaj się pokonać problem.

Jak wybrać skuteczny krem na rozstępy po ciąży?

Ciąża jest wyjątkowym stanem, który bardzo często kończy się rozstępami. Tym bardziej, że możliwość kosmetyczne kobiet ciężarnych są bardzo okrojone. A to dlatego, że panie spodziewające się dziecka nie mogą stosować jakichkolwiek specyfików. Ich skład musi być odpowiedni, by nie wykazywać działania toksycznego na rozwijający się płód. Z tego też powodu tak wiele pań odkłada decyzję o likwidacji prążków na czas po porodzie. Wówczas -bez obaw o zdrowie malucha, można przystąpić do walki z rozstępami. Tyle, że niekiedy na szybką i efektywną walkę jest za późno. Prążki przechodzą w fazę bliznowacenia, a z nimi wcale nie jest łatwo wygrać. Czy to jednak oznacza, że kobiety po ciąży skazane są na życie z rozstępami na brzuchu, pośladkach czy udach?

Nie, pod warunkiem, że wybiorą odpowiednie specyfiki. Bardzo ważne jest, by dobrać je do obecnie posiadanych rozstępów. Warto bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie kremy na rozstępy po ciąży będą zwalczały jasnoperłowe prążki w fazie bliznowacenia. Ponadto niektóre służą jedynie zapobieganiu rozstępom, a więc nie poradzą sobie z istniejącymi już pasmami.

Najważniejszy skład kremu

Nie ma co ukrywać, że skuteczność, jaką posiadają kremy na rozstępy po ciąży, w dużej mierze zależy od składu. To właśnie obecność odpowiednich substancji jest w stanie zaradzić problemowi - zregenerować uszkodzone komórki i pobudzić proces odnowy komórkowej. Istotne znaczenie ma również stymulowanie produkcji kolagenu. A to dlatego, że właśnie podczas gwałtownego i szybkiego rozciągania skóry dochodzi do zrywania włókien.

Jeśli krem nie zawiera czystego kolagenu, wówczas należy wybierać takie, które zawierają między innymi: wyciąg z Centella asiatica, glikoproteiny, silanole. Bardzo ważna jest również obecność witaminy E. witaminy A, witaminy C - silnych antyoksydantów, które wspomagają proces regeneracji i odnowy komórkowej.

Dobrze jest sięgnąć również po takie kosmetyki, które skutecznie redukują widoczność blizn oraz j rozjaśniają i wygładzają. W tym przypadku dobrze sprawdzą się takie substancje jak: arbutyna czy wyciąg z mącznicy lekarskiej.

Bez odpowiedniej aplikacji się nie obejdzie

Skład składem, ale żaden - nawet najlepszy i najdroższy krem na rozstępy po ciąży - nie sprawdzi się, jeśli nie będzie odpowiednio aplikowany. Nie chodzi jedna tutaj o jakieś magiczne rytuały, lecz zwykłą systematyczność. Warto pamiętać, że tylko regularne nakładanie specyfiku - nawet kilka razy dziennie może dać zadowalające rezultaty.

Istotne znaczenie ma również to, by przed aplikacją kosmetyku, jak i w trakcie wykonać delikatny masaż skóry. W ten sposób przyczynimy się do pobudzenia krążenia. Efektem tego będzie zwiększenie skuteczności specyfiku poprzez lepsze i dokładniejsze wchłonięcie cennych substancji.

Który krem na rozstępy warto wybrać?

Prawda jest taka, że nie wszyscy reagują podobnie na kosmetyczne specyfiki. Rozprawienie się z rozstępami po ciąży jest bowiem procesem dość złożonym. Niemniej jednak nie można spoczywać na laurach, sądząc że się nie uda. Chcąc wybrać najlepszy krem na rozstępy po ciąży, dobrze jest zapoznać się ze składem najbardziej popularnych specyfików. Te, które cieszą się dobrymi opiniami można znaleźć w sieci. Warto także zaufać sprawdzonym i rzetelnym rankingom / zestawieniom kosmetyków, które dokładnie „prześwietlają” skuteczność wybranych preparatów.

Warto przy tym pamiętać, że nie wszystkie kremy skutecznie zmniejszają widoczność rozstępów w fazie bliznowacenia. Takich preparatów jest zaledwie garstka.

Zobacz ranking "Najlepsze na rozstępy - usuwanie rozstępów to nie problem"