Najlepsze na rozstępy - usuwanie rozstępów to nie problem

Najlepsze na rozstępy - usuwanie rozstępów to nie problem

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Jak wybierać i stosować kremy na rozstępy?

Wybór odpowiedniego kosmetyku na rozstępy nie jest łatwym zadaniem. Większy asortyment wcale nie oznacza łatwiejszego wyboru. Ponieważ nieestetyczne pasma zaczynają dotyczyć coraz większą grupę społeczeństwa, powstaje coraz to więcej nowych specyfików - niekoniecznie skutecznych. Dlatego tak wiele osób zastanawia się, jak wybierać, a potem jak stosować kremy na rozstępy. A wszystko po to, by mieć pewność, że wybrany preparat faktycznie pozwoli osiągnąć zamierzone rezultaty.

Rozpoznaj fazę rozstępów

Pamiętaj, że rozstępy nie są rozstępom równe. Łatwo się możesz o tym przekonać, obserwując ich zabarwienie. Jeśli znajdują się w fazie zapalnej - są czerwone. Jeśli znajdują się w fazie bliznowacenia - są białe. W zależności od tego, na jakim etapie rozwoju się znajdują, musisz wybrać odpowiednie specyfiki.

Miej świadomość, że nie wszystkie kremy na rozstępy są w stanie zmniejszyć widoczność białych prążków. Nie wszystkie kosmetyki są w stanie całkowicie wyeliminować czerwone rozstępy, jeśli dane preparaty służą jedynie zapobieganiu problemowi.

Weź pod uwagę skład kremów

Podczas wyboru kosmetyków, istotne znaczenie ma skład. Wiadomo - to kluczowa kwestia, jeśli chodzi o skuteczność, jaką wykazują kremy na rozstępy.

Podstawą powinny być przede wszystkim te składniki, które stymulują syntezę kolagenu i elastyny. Są to włókna białkowe, które odpowiadają za wytrzymałość skóry. Jednak na skutek oddziaływania kortyzolu ulegają zerwaniu, efektem czego są nieestetyczne pasma. W walce z prążkami chodzi więc o to, by zwiększyć wytrzymałość skóry, zapewniając włóknom białkowym odporność na zrywanie.

Choć obecność kolagenu to podstawa, na tym skład skutecznych kremów na rozstępy nie powinien się kończyć. Istotne znaczenie ma obecność substancji odpowiedzialnych za pobudzenie procesów regeneracyjnych i procesów odnowy komórkowej. Ważna jest również obecność składników nawilżających oraz natłuszczających, które zwiększają elastyczność skóry, zapewniając ciału jędrność oraz sprężystość.

Zapoznaj się z opiniami

Jeżeli nie wiesz, jakie kremy na rozstępy wybrać, posiłkuj się opiniami innych osób lub korzystaj z internetowych zestawień kosmetyków. Nie ma to jak zdać się na te specyfiki, które już zostały przetestowane. Dobrze, jeśli pozytywnie o konkretnych kremach wypowiada się szerokie grono osób. Wówczas zyskasz pewność, że skuteczność specyfiku to nie przypadek, lecz faktyczne jego działanie.

Pamiętaj jednak, by wybrać przy tym taki preparat, który sprawdzi się w przypadku konkretnie naszego problemu. Jeśli borykasz się z białymi rozstępami, szukaj takiego specyfiku, który wykazuje właśnie takie działanie. Gdy zdecydujesz się na kremy na rozstępy zapobiegające problemowi, owszem - możesz zmniejszyć prawdopodobieństwo ich ponownego pojawienia się, lecz nie zlikwidujesz istniejących już prążków.

Aplikuj systematycznie

Żaden, nawet najlepszy kremy na rozstępy nie ma szans pokazać pełnych możliwości, jeśli nie będzie odpowiednio aplikowany. O czym należy więc pamiętać?

Przede wszystkim o systematycznym działaniu. Koniecznością jest postępowanie zgodnie z zaleceniami producenta. Najczęściej kremy na rozstępy należy nakładać 1-2 razy dziennie każdego dnia. To gwarantuje, że już po kilku tygodniach kuracji pojawią się widoczne efekty (w zależności od konkretnego specyfiku).

Istotne znaczenie ma również sam sposób nakładania kremu. Ważne jest, by wcześniej wykonać kąpiel lub wziąć prysznic. Jeśli skóra jest ciepła, cenne substancje wchłaniają się znacznie lepiej i szybciej. Dobrze jest też wykonać choćby kilkuminutowy masaż. Masowanie skóry poprawia krążenie, co również zwiększa wchłanianie cennych składników. Ponadto masaż zwiększa elastyczność skóry, nadając ciału większą jędrność. Trzeba przy tym pamiętać, by miejsca dotknięte rozstępami masować bardzo delikatne. Zbyt gwałtowne ruchy mogą doprowadzić do pogłębienia i rozszerzenia rozstępów.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego kremu na rozstępy to tylko połowa drogi. Sukces osiągniesz wtedy, gdy faktycznie „przyłożysz się” do walki z prążkami. Nie możesz zapominać, że ważna jest częstość aplikacji (nawet kilka razy dziennie każdego dnia) oraz sposób nakładania kremu. Nie wystarczy go wklepać, koniecznością jest masowanie skóry, bowiem w ten sposób automatycznie zwiększa się skuteczność antyrozstępowego preparatu.

Zobacz ranking "Najlepsze na rozstępy - usuwanie rozstępów to nie problem"