Najlepsze na rozstępy - usuwanie rozstępów to nie problem

Najlepsze na rozstępy - usuwanie rozstępów to nie problem

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Jak pozbyć się rozstępów?

Rozstępy to mało estetyczna przypadłość, z którą boryka się znaczna część społeczeństwa. Wbrew pozorom nieestetyczne prążki to nie tylko domena kobiet w ciąży. Na powstawanie rozstępów narażone są wszystkie osoby mające tendencję do szybkiego i gwałtownego przybierania na wadze lub chudnięcia - nie tylko panie, ale również i mężczyźni. Problem rozstępów jest na tyle wstydliwy, że każdy poszukuje sprawdzonych sposobów, by uporać się z defektem. Jak można pozbyć się rozstępów skutecznie? Czy jest to możliwe?

Poznaj przyczyny rozstępów

By dotrzeć do odpowiedzi na pytanie o to, jak pozbyć się rozstępów, dobrze jest wziąć pod uwagę przyczyny problemu. Dzięki temu będzie znacznie łatwiej wybrać taki sposób, dzięki któremu walka z rozstępami będzie faktycznie skuteczna.

Przede wszystkim należy pamiętać, że prążki są wynikiem rozstępowania skóry. Dochodzi do tego na skutek jej gwałtownego rozciągania - powyżej granic możliwości w obecności kortyzolu. Hormon stresu, jeśli wydziela się w nadmiarze, doprowadza do osłabienia fibroblastów. Efektem jest zmniejszenie wytrzymałości kolagenu, który - pod wpływem gwałtownego rozciągania, pęka. Skutkiem jest pojawienie się nieestetycznych pasm, przyjmujących kolor czerwony lub ciemnofioletowy.

Sposoby na czerwone rozstępy

Warto mieć świadomość, że czerwone rozstępy - w fazie zapalnej - znacznie łatwiej jest pokonać. Trzeba tylko pamiętać o tym, by zaserwować prążkom „terapię szokową”. Chodzi o to, by działać szybko, bowiem wtedy uda się całkowicie wyeliminować problem.

Kosmetyki na rozstępy

Na tym etapie można sięgnąć po kremy na rozstępy. Tego rodzaju specyfiki sprawdzą się doskonale, jeśli posiadają w swoim składzie odpowiednie substancje. Bardzo ważne jest, by skład odpowiadał za stymulowanie produkcji kolagenu (co ma związek z zerwanymi włóknami białkowymi) oraz za pobudzanie procesów regeneracji i odnowy komórkowej. Istotne znaczenie ma również obecność substancji wygładzających skórę oraz rozjaśniających blizny.

Warto przy tym pamiętać, że istotne znaczenie ma tutaj sposób aplikowania kosmetyków. By przekonać się na własnej skórze, jak pozbyć się rozstępów, trzeba postawić na systematyczną kurację. Nakładanie specyfików 1-2 razy dziennie, najlepiej po ciepłej kąpieli oraz masowanie skóry potęguje efekt działania preparatów. Rozgrzana i wymasowana skóra jest w stanie wchłonąć znacznie większą ilość cennych substancji, które mogą dotrzeć do źródła problemu.

Nieinwazyjne zabiegi kosmetyczne

Chcąc wiedzieć, jak pozbyć się rozstępów w fazie zapalnej, można skorzystać z oferty zabiegów kosmetycznych. Jako że czerwone prążki można łatwo pokonać, nie muszą to być inwazyjne kuracje.

Najczęściej przeprowadza się zabieg mikrodermabrazji (szczególnie polecana jest mikrodermabrazja korundowa), którego istotą jest złuszczenie martwych komórek naskórka, wygładzenie skóry oraz pobudzenie produkcji kolagenu.

Innym nieinwazyjnym zabiegiem jest mezoterapia bezigłowa. Jej celem jest wtłoczenie cennych substancji w głębokie warstwy skóry za pomocą specjalnego urządzenia emitującego ultradźwięki.

Dobrze sprawdzają się również peelingi chemiczne, np. z kwasem glikolowym. Jest to substancja, która - po nałożeniu na skórę - odpowiada za złuszczenie martwych komórek naskórka oraz pobudzenie syntezy kolagenu. Efekty uzależnione są od wysokości stężenia użytego kwasu.

Warto pamiętać, że zabiegi będą skuteczne tylko wtedy, jeśli zdecydujemy się na pełną kurację. Jednorazowy seans zwykle nie daje widocznych efektów, jest więc wyłącznie stratą pieniędzy. Najczęściej trzeba wykonać całą serię 6-10 zabiegów.

Sposoby na białe rozstępy

O ile z czerwonymi rozstępami można szybciej i łatwiej się uporać, z białymi prążkami nie zawsze idzie łatwo. Wszystko zależy od tego, jak długo prążki znajdują się w fazie bliznowacenia oraz od tego, jakie metody wybierzemy. Jakie są możliwości?

Kosmetyki na rozstępy

Podobnie jest w przypadku czerwonych prążków, tak i białe rozstępy można zlikwidować za pomocą odpowiednich kosmetyków. Warto jednak mieć świadomość, że większość preparatów dostępnych na rynku nie daje sobie z nimi rady. Dobrze jest spróbować np. Revitol Stretch Mark lub Striagen.DS - kosmetyków, które cieszą się dobrymi opiniami, także w przypadku zmniejszania widoczności białych pasm. Oczywiście nie zawsze można liczyć na pełne usunięcie nieestetycznych prążków, ale znaczne zmniejszenie ich widoczności jest możliwe.

Zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej

Z białymi rozstępami sprawdzają się zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej. Część z nich jest inwazyjna (np. dermabrazja laserowa, dermabrazja klasyczna), niemniej jednak efekty są zadowalające. W obu zabiegach chodzi o usunięcie uszkodzonego naskórka, wykorzystując do tego odpowiednie urządzenia. Warto przy tym mieć świadomość, że wszystkie zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej, choć pomocne, kosztują sporo.

Zobacz ranking "Najlepsze na rozstępy - usuwanie rozstępów to nie problem"